Dzisiaj jest

wtorek,
09 sierpnia 2022

(221. dzień roku)

Święta

Wtorek, XIX Tydzień zwykły
Rok C, II
Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męcz., patronki Europy

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
130220

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę sierpnia, adoracyjną. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych i okazja do wpłat na WSD/Radio Via. Dodatkowa Msza św. z racji sakramentu małżeństwa o godz. 14.00. 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w środę św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary. 

3. W środę Rodzina Szkaplerzna zaprasza na modlitwę uwielbienia Matki Bożej o godz. 17.30.  Po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  

4. W sobotę zapraszam na godz. 19.00 na kolejne w tym roku nabożeństwo Fatimskie z procesją. 

5. Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę, proszę by poprowadziła Róża św. Teresy.  

6. Przypominam, że w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi „Kropelka Nadziei”. Krwiobus będzie podstawiony pod kościół i od godz. 9.00 - 13.00 będzie okazja oddać krew. Osoby zdrowe i chętne pomóc, proszę o oddanie tego cennego daru. Po oddaniu na plebanii zapraszam na kawę i ciastko. 

7. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Grecji (15-25.09) odbędzie się 15 sierpnia   po Mszy św. o godz. 12.00. Wtedy także wyjeżdzający proszeni są o wpłatę zaliczki. Są jeszcze wolne miejsca. 

8. W zakrystii można zapisać się na dwudniową pielgrzymkę na Warmię/Mazury i Podlasie (19/20 sierpnia). Ulotki z programem są na stoliku z gazetami.  

9. Rozpoczęliśmy sierpień. Jak co roku, zachęcam do wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości postanowienia swojej abstynencji w tym miesiącu - jako daru za osobę uzależnioną, znaną sobie bądź anonimową. 

10. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Lidia Ataman, parafianka z ul. Owocowej oraz Piotr Pokorski z Bielawy (3). Gdyby ktoś znał wiedział o przeszkodach w zawarciu ww związku, proszony jest o kontakt z kancelarią. 

11. Kontynuujemy remont kaplicy. W minionym tygodniu zostały położone nowe tynki w piwnicy kaplicy i założona instalacja do nagłośnienia. Dziękuję za konsultację i pomoc elektrykom (Witold Kozdrański, Krzysztof Marczydło).  Dziękuję także za ofiary wpłacane na konto i składane na tacę na ten cel. Przyszła niedziela - II miesiąca - składka na cele remontowe przy kaplicy. 

12. Bardzo dziękuję za czwartkową pomoc z ugoszczeniem  pielgrzymów zmierzających do Częstochowy; Paniom z Koła Gospodyń, Sąsiadom i wszystkim innym zaangażowanym osobom. Życzę wszystkim radosnego tygodnia, a Gościom przybyłym do naszej parafii przyjemnego wypoczynku z bliskimi. Szczęść Boże! 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

KROPELKA NADZIEI 14 sierpnia (niedziela), letnia akcja oddawania krwi; krwiobus przy kościele w dzień św. Maksymiliana - patrona Honorowych Dawców Krwi.

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA Pielgrzymka parafialna do Grecji, 15-25 września. Szczegółowy plan na stoliku w przedsionku kościoła. Zapisy na liście w zakrystii.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 8 VIII  

1800 +Zofia Sobina (od Janiny Polak) 

WTOREK  9 VIII  

700 +Zofia Sobina (od rodz. Gniewek) 

ŚRODA  10 VIII 

1800 +Zofia Ozga (2 rocz. śmierci) 

CZWARTEK 11 VIII  

700 +Zofia Sobina (od Piotra Polak z rodz.) 

PIĄTEK 12 VIII  

1800 +Zofia Sobina (od uczestników pogrzebu) 

SOBOTA 13 VIII  FATIMSKIE 

1900 +Bronisława Majewska (od syna Krzysztofa z rodz.) 

NIEDZIELA 14 VIII    

800 ++Kazimiera i Tadeusz 

1000 +Felicja Migut (od sąsiadów Wierzchałek i Skała) 

1200 Dziękczynno-błagalna w 70. urodziny Stanisława Kozdrańskiego z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie  i potrzebne łaski na dalsze lata życia 

SKŁADKI 2022 r. (koperty/konto) - stan na dzień 20 maja 2022 r.

Ogrzewanie (sezon 2021/22) - 186 rodzin/osób

Sprzątanie kościoła/kwiaty - 183 rodzin/osób

Inwestycje - 112 rodzin

Fundusz cmentarny - 119 rodzin