Dzisiaj jest

czwartek,
26 listopada 2020

(331. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Prognoza pogody na jutro

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
94249

Ogłoszenia

1. Dziś ostatnia niedziela w Roku liturgicznym, zwana Niedzielą Chrystusa Króla Wszechświata. Dziękujemy Panu Bogu za czas minionego roku kościelnego i otrzymane łaski. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i odnowienie Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Za udział możemy zyskać odpust zupełny. 

2. Przyszła niedziela (29 XI) rozpoczyna Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Przypominam, że za miesiąc będziemy obchodzić Święta Narodzenia Pańskiego. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, ale już teraz pojednać się z Bogiem. Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą św.

3. Zapraszam w tym ostatnim tygodniu listopada na wypominki z modlitwą różańcową po Mszy świętej. W najbliższą niedzielę różaniec za zmarłych o godz. 9.30. Do końca listopada,  każdego dnia można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych. 

4. Dziękuję za przyniesione już do kościoła „Torby Miłosierdzia” z produktami żywnościowymi i środkami czystości. Produkty te posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących w naszej wspólnocie przez parafialną grupę Caritas. Można je składać do 13 grudnia włącznie (III niedziela Adwentu). 

5. W minionym tygodniu został wyrównany koparką teren z tyłu cmentarza który będzie służył w przyszłości do pochówków zmarłych parafian. Bardzo dziękuję za troskę o cmentarz i wpłaty na Fundusz cmentarny za ten rok. 285 rodzin złożyło ofiary na ten cel. Dziękuję także za prace przy kościele i plebanii członkom Bractwa św. Huberta - P. Dariuszowi Drzałowi i Piotrowi Wiśniowskiemu oraz Wiesławowi i Andrzejowi Górak. 

6. Rozpoczął się nowy sezon grzewczy 2020/21. Wzorem lat ubiegłych bardzo proszę, aby w miarę możliwości każda rodzina złożyła kwotę 60 zł na ogrzewanie w najbliższych miesiącach. Koperty do wpłat są wyłożone na stoliku z gazetami. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary. 

7. Caritas Polska zapowiedziało doroczną akcję: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na stoliku z tyłu kościoła można nabywać świece na wigilijny stół mała (cena 5 zł), duża (cena 12 zł). 

8. Za tydzień składka do puszek dla Wyższego Seminarium Duchownego, jako jesienna pomoc, którą każda parafia składa w formie darów (płodów roli) bądź ofiar pieniężnych. 

9. W dniu św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej składam najlepsze życzenia P. Organiście oraz wszystkim dbającym o śpiew w naszym kościele, a także Solenizantkom. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę na nadchodzący ostatni tydzień listopada dużo zdrowia, sił i cierpliwości w realizowaniu planów i dążeniu do Królestwa Bożego. Króluj nam Chryste!

SKŁADKI 2020 r. (koperty/konto)

na dzień 15 listopada 2020r. 

 

Ogrzewanie (sezon 2019/20) - 298 rodzin 

Ogrzewanie (sezon 2020/21) - 3 rodziny 

Sprzątanie kościoła/kwiaty - 303 rodziny 

Fundusz cmentarny - 285 rodzin 

Inwestycje - 224 rodziny 


Dziękuję za ofiary już na nowy sezon grzewczy. Wpłaty internetowe na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku przy skłądaniu deklaracji w Urzędzie Skarbowym na początku 2021 roku.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 23 XI 
17.00 +Wiktoria Białogłowska (od uczestników pogrzebu) 

WTOREK 24 XI 
17.00 +Wiktoria Białogłowska (od uczestników pogrzebu) 

ŚRODA 25 XI 
17.00 ++Katarzyna i Franciszek Kogut 

CZWARTEK 26 XI 
17.00+Władysław ( 7 rocznica śmierci) 

PIĄTEK 27 XI 
17.00 +Zofia Janik ( 2 rocznica śmierci) 

SOBOTA 28 XI 
17.00 +Antoni Ślusarz (od Róży św. Elżbiety) 

NIEDZIELA 29 XI POCZĄTEK ADWENTU 
  8.00 ++Andrzej i Franciszek Porada 
10.00 ++Janusz, Piotr 
12.00 Za parafian