Dzisiaj jest

czwartek,
04 czerwca 2020

(156. dzień roku)

Święta

Czwartek, IX Tydzień zwykły
Rok A, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Prognoza pogody na jutro

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
85273

Ogłoszenia

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny w Kościele. Módlmy się do Ducha Świętego każdego dnia, aby podejmować mądre decyzje życiowe i pełnić wolę Boga.

2. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; każdego dnia po Mszy św. będziemy odmawiać litanię. 

3. W liturgii Kościoła w pierwszym tygodniu czerwca będziemy wspominać: w poniedziałek Święto Maryi, Matki Kościoła. We wtorek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie (29. rocznica pobytu JP II w naszym mieście), w pierwszy czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zaś w piątek św. Bonifacego. 

4. W środę, 3 czerwca comiesięczna nowenna do św. Huberta, patrona naszej parafii. Rodzina Szkaplerzna poprowadzi w tym dniu modlitwę uwielbienia o 17.30. 

5. W pierwszy czwartek, o godz. 17.30 różaniec w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich z naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe w tej intencji.

6. W pierwszy piątek od godz. 15.00 odwiedzę chorych wg dotychczasowego grafika odwiedzin, gdyż wracamy do praktyki odwiedzin chorych z racji pierwszego piątku. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa, a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu.

7. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W sobotę na godz. 8.00 proszę rodziców dzieci z klas III, które w Boże Ciało przystąpią do I Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu świątyni i jej obejścia. 

 9. Przyszła niedziela (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej) jest pierwszą miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po sumie, a także okazja do wpłat na WSD i Radio Via.

10. Dziękuję za ubranie kościoła na Zielone Świątki  Bractwu św. Huberta. Dziękuję za aktywny udział w nabożeństwach majowych, które dziś kończymy. Za miłość do Matki Najświętszej, której uczyliśmy się wsłuchując się w czytanki o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim, którego beatyfikacji oczekujemy.

11. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 30 maja nie ma już ograniczeń w ilości wiernych w świątyni. Dotyczy to też pogrzebów, które wracają do dotychczasowej formy (stacja w kościele i na cmentarzu). Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Katechizmu (nr 2181) uczy: Wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

12. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto w minionym tygodniu oraz składane na tacę. Wszystkim parafianom, Gościom i Sympatykom życzę błogosławionego tygodnia.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

PONIEDZIAŁEK 1 VI  MATKI KOŚCIOŁA 
18.00 +Stanisław Dziedzic (od rodziny Nawojskich) 
 
WTOREK 2 VI 
18.00 +Zofia Polak 
 
ŚRODA 3 VI 
18.00 O zdrowie dla Joanny i Władysława Bajek 
 
CZWARTEK 4 VI PIERWSZY CZWARTEK 
18.00 ++Tadeusz Przywara oraz Józef i Stefania Lachcik 
 
PIĄTEK 5 VI PIERWSZY PIĄTEK 
18.00 Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla córek Małgorzaty i Iwony 
 
6 VI PIERWSZA SOBOTA 
18.00 Dziękczynna w 45. urodziny 
 
NIEDZIELA 7 VI TRÓJCY ŚWIĘTEJ 
  8.00 +Maria Wiącek 
10.00 Za dusze w czyśćcu 
12.00 Za parafian