Wybudowana w 1745 r. kaplica po śmierci fundatorów i w burzliwym dla Rzeczypospolitej czasie zaborów została zaniedbana i chyliła się ku upadkowi. Wystarczy wspomnieć, że w publikacji pt.: "Okolice Galicyi" z 1847 r. Maciej Bogusz Stęczyński wieści jej rychły upadek: Na nieprzejrzanej równinie, jaka ciągnie się od obwodowego miasta Rzeszowa, na gościńcu wiodącym do Głogowa, Kolbuszowy, Mielca i ku Wiśle, tuż obok Miłocina wioski pół mili odległej od Rzeszowa, w środku błoni obszernych i niw urodzajnych, wznosi się w gruzy waląca się kaplica ś. Huberta, która tę jednostajną płaszczyznę urozmaica i przyjemny oku sprawia widok. Kaplica ma miniaturowy oczywiście rozmiar, kształtem swoim przypomina pyszną bazylikę ś. Piotra, lecz ledwie już wśród mnogich wyłomów, walących się grzymsów, pierwotny onej kształt da się odgadnąć. Niema już drzwi, ani okien, posadzka nawet miejscami powyrywana, odkrywa walące się także sklepienie grobowe, w którym wśród rumowisk sterczą ułamki trumien. I szybkim krokiem zupełne postępuje zniszczenie: jeszcze kilka lat, a śladu nie będzie tej kaplicy, która przez długie lata była ozdobą okolicy. (pisownia oryginalna)
Od początku powstania parafii (1969 r.) jej pierwszy proboszcz - ks. Tadeusz Warzybok rozpoczął gruntowny remont kaplicy, która stała się kościołem parafialnym. Dachówka została zastąpiona blachą miedzianą. Wstawiono troje dębowych drzwi wejściowych, drzwi z oknem przy wejściu na chórek, cztery duże okna oraz cztery małe okna w latarence. Ułożono także posadzkę w kaplicy z kwadratowych płyt marmurowych. Kaplica została ogrodzona na fundamencie dawnego ogrodzenia i na wzór pierwotnej jego formy. W ogrodzenie wkomponowana została dzwonnica z dwoma dzwonami (obecnie jeden z nich "Hubert" służy na wieży nowej świątyni). W latach 1981-1982 została odnowiona polichromia "al. fresco" pochodząca, z tego samego roku co kaplica. Odnowienia polichromii dokonał artysta konserwator - Józef Steciński z Jarosławia. Pod chórem została zamontowana krata, zabezpieczająca wejście.
Kaplica w czasie użytkowania jako świątynia parafialna (lata 1969-2000) była na bieżąco remontowana. Jednak wybudowanie nowego kościoła i przeniesienie tam kultu spowodowało jej stopniowe zawilgocenie i destrukcję. Od roku 2012 zaczęto żmudne prace remontowe i renowacyjne polichromii (ołtarz główny) i elewacji. Kolejne etapy konserwacji technicznej i estetycznej polichromii rozpoczęto w latach 2014, a zakończono wiosną 2023 r. Dzieła tego dokonali Rafał i Elżbieta Wiącek-Lach. Warto wspomnieć, że w czasie renowacji w 2022 r. odkryto pomieszczenie w ścianie kaplicy z częściowo zachowaną oryginalną polichromią, które służyło jako ambona. Zgodnie z zaleceniem konserwatora zostało zrekonstruowane.
Gruntowne prace remontowe przeprowadzono w latach 2021-2022, pod okiem Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu i Miejskiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie. Wśród ważniejszych prac dokonano odkopania fundamentów i ich izolacji pionowej i poziomej, wymieniono wszystkie okna na nowe dębowe, dokonano renowacji drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, zmieniono skrzynkę elektryczną i częściowo instalację elektryczną, założono oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, zmieniono tynki w piwnicy, wymieniono zewnętrzne tynki cementowe i uzupełniono je tynkami systemu Remers, pomalowano elewację zewnętrzną, założono rynnę wokół kopuły, odrestaurowano schody zewnętrzne z piaskowca dodając cokół jak również odremontowano całą dobudówkę. Zmianie uległo także otoczenie kaplicy. Dotychczasowa kostka została zastąpiona trawą, a chodnik do głównych drzwi został wykonany z kostki granitowej, zaś opaska wokół kaplicy z kamyka. W dniu 28 maja 2023 r. bp rzeszowski poświęcił odnowioną polichromię i kaplicę po remoncie, a także odsłonił pamiątkową tablicę upamiętniającą 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego ufundowaną przez myśliwych Okręgu Rzeszowskiego.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wspierali remont kaplicy i przekazywali dotacje na jej odnowienie: Wojewódzkiemu Podkarpackiemu Konserwatorowi Zabytków w Przemyślu, Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków w Rzeszowie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego, Gminie Głogów Młp., Fundacji PGNiG, Stowarzyszeniu św. Huberta, Sympatykom i Czcicielom św. Huberta, Myśliwym i Leśnikom oraz Parafianom, którzy cierpliwie i hojnie wspierali to dzieło.
Kaplica świętego Huberta jest uważana za jeden z cenniejszych obiektów sakralnej architektury, powstałych w okresie mecenatu Lubomirskich w Rzeszowie. Obecnie odbywają się w niej nabożeństwa ku czci św. Huberta (3-go każdego miesiąca), śluby, koncerty religijne, spotkania edukacyjne dla kandydatów na myśliwych i inne. Świętemu Hubertowi cześć! Darz Bór!